


Pirmajā pēcsvētku darba dienā pieķerti deviņi dzērājšoferi



Pirmajā darba dienā pēc garajām Jāņu brīvdienām Valsts policija apturējusi deviņus transportlīdzekļu vadītājus, kuri pie stūres sēdušies alkohola reibumā, liecina Valsts policijas apkopotā statistika.
Pa trim dzērājšoferiem konstatēti Vidzemes reģionā un Rīgas reģionā, divi šādi pārkāpumi fiksēti Latgalē, bet viens – Zemgalē, turpretim Kurzemē nav pieķerts neviens dzēris autovadītājs.
No visiem deviņiem alkohola reibumā esošajiem autovadītājiem septiņi bijuši stipri piedzērušies vai sēdušies pie stūres bez tiesībām, vai arī izraisījuši avāriju. Divi pārkāpēji tikuši cauri ar administratīvo atbildību, kas nozīmē, ka viņu organismā alkohola koncentrācija nav pārsniegusi 1,5 promiles.
Divos no sāktajiem kriminālprocesiem dzērājšoferiem konfiscēti spēkrati, bet septiņos gadījumos no viņiem tiks piedzīta naudas summa, kas var sasniegt pārkāpumā izmantotā transportlīdzekļa vērtību.
Kā ziņots, šogad Jāņu brīvdienas izcēlās ar lielu aizturēto dzērājšoferu skaitu, taču policija pastiprinātu satiksmes kontroli turpināja arī pirmajā dienā pēc svētkiem.
Piecās svētku brīvdienās kopā policija uz Latvijas ceļiem aizturēja 81 transportlīdzekļa vadītāju alkohola reibumā, tajā skaitā 53 gadījumos sākti kriminālprocesi, kas lielākoties nozīmē, ka autovadītāji bija stipri piedzērušies.



Rakstīt komentāru