


Dienvidkurzemes novada 2. vidusskolā no aiznākamā mācību gada 8. un 9. klasēs vairs nevarēs mācīties neklātienē



Dienvidkurzemes novada 2. vidusskolā no 2027./2028. mācību gada 8. un 9. klasēs vairs nevarēs mācīties neklātienē, ceturtdien nolēma Dienvidkurzemes novada domes deputāti.
Lēmumā noteikts, ka jau 2026./2027. mācību gadā neuzņems skolēnus tālmācības 8. klasē. Savukārt sākot ar 2027./2028. mācību gadu, Dienvidkurzemes novada 2. vidusskolā tālmācības programmu īstenos tikai vidējās izglītības posmā.
Dienvidkurzemes novada 2. vidusskolā, kas atrodas Aizputē, patlaban tiek īstenotas divas izglītības programmas, proti, pamatizglītības neklātienes programmu un vispārējās vidējās izglītības programmu tālmācības formā.
Pamatizglītības programma tiek realizēta 8. un 9. klašu posmā, bet vispārējā vidējā izglītība 10.-12. klašu posmā.
Kā skaidroja domes sēdē, salīdzinoši skolēnu skaits pēdējo trīs mācību gadu laikā pieaug vidusskolas posmā, taču 8. un 9. klašu posmā, samazinās, tāpēc pieņemts lēmums veikt iekšējo reorganizāciju Dienvidkurzemes novada 2. vidusskolā.
Lēmumā skaidrots, ka 2024. gada martā skolai tika veikta Izglītības kvalitātes valsts dienesta akreditācija, kuras laikā pamatizglītības programmas īstenošanā tika konstatēta neatbilstība Ministru kabineta noteikumos par vispārējās pamatizglītības programmas un vispārējās vidējās izglītības programmas īstenošanas kārtību neklātienes un tālmācības formā noteikto prasību izpildē. Akreditācijas noslēguma ziņojumā pie ieteikumiem tika norādīts izvērtēt iespēju pārtraukt pamatizglītības programmas īstenošanu izglītības iestādē, kā arī praktiski visi vērtējamie kritēriji bija jāpilnveido. Daļēji skola tos patlaban ir izpildījusi, taču ieteikums par pamatizglītības posma slēgšanu nebija izpildīts.



Rakstīt komentāru